Hakkımızda

AKSAN KARDAN

1971 yılında Zirai Şaft ve Aşırı Yük Emniyet Kavramaları ile üretime başlamış, 53 seneye yaklaşan üretim hayatı boyunca konusunda yurt içinde kalitesi ve ürün çeşitliliği ile lider firma olma özelliğini kazanmıştır. Yurtdışında 5 kıtada 50’yi aşkın ülkeye ihracat gerçekleştirme olan firmamız, Dünya’da söz sahibi firmalar arasında yer almaktadır.

2005 yılında ağır iş makinelerinde ve traktörlerde kullanılan aks ve millerin, Ar-Ge ve üretim çalışmalarına başlamış, bu konuda hızlı yol alınmıştır. Günümüzde konusunda söz sahibi firmaların en önemli tedarikçilerinden biri olmuştur.

Ürün kalitesi, Dünya’nın konusunda lider test ve belgelendirme kuruluşu olan DLG – Almanya tarafından test edilerek, CE kalite belgesi ile onaylanmıştır. Günümüzde Aksan Kardan yurtiçinde ilk ve tek CE Belgeli şaft üreticisidir.

Aksan Kardan sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, mesleki eğitim yeterliliği olan bireyler yetiştirilmesi amacıyla, okul – sanayi işbirliği projelerinde etkin roller oynamakta ve bu projeleri desteklemektedir. Bunun yanı sıra üniversite – sanayi işbirliğini, gelişmede önemli bir gereksinim olarak görüp, üniversiteler ile teknolojik projeler yürütmektedir.

Go To Top